معرفی فیلم تلنگر - Flipped

معرفی فیلم تلنگر – Flipped

نقد و معرفی فیلم سینمایی

معرفی فیلم تلنگر – Flipped ، امشب جمعه یکم بهمن 1400 این شانس و داشتم که بتونم این فیلم ساده و خوش ساخت رمانیتک و ببینم. قصد دارم در معرفی فیلم امشب ، از حال و هوای خوب این فیلم دوست داشتنی بی ادعا بنویسم.

فیلم تلنگر ساده و بدون پیچیدگی و دارای خط داستانی بسیار روشنی هست و بهترین گزینه برای علاقه مندان به فیلم های داستانی هست. داستان فیلم درباره دو بچه هست که به تازگی با هم همسایه شدن و کل فیلم حول محور این دختر و پسر روایت میشه. همه تعریف‌های من از این فیلم که در ادامه میخونید ، حاصل یک حس خوبه ! “فیلم تلنگر ” ستاره و سوپر استاری نداره ، هزینه‌ای براش نشده و جذاب تر از همه اینکه یک پلان اضافی آزاردهنده تو فیلم دیده نمیشه. همین برای من کافیه تا بدون اهمیت از تعداد جوایز و نقدهای فوق تخصصی از فیلم لذت ببرم.

معرفی فیلم تلنگر – Flipped

بعد از دیدن فیلم تلنگر، فهمیدم که داستان فقط تو 2 لوکیشن کوچیک خانه و مدرسه فیلم‌برداری شده و یک کارگردان خوب مثل ” راب رینر ” با یک داستان بسیار ساده، ولی عمیق تونسته که یه قصه عالی رو از دل کمترین امکانات روایت کنه.

قصه فیلم شاید شاهکار و پر از اتفاقات و حوادث فیلم‌های مهیج که چاشنی هر فیلمی برای سرگرم کردن بیننده هست نباشه ، ولی شاعرانه و بسیار کلاسیک و قدرتمنده و این دلیلش توجه عمیق نویسنده به زیبایی شناسی مشترک ما انسانها در زندگیه. این فیلم خوب بلده با دوتا کاراکتر کم سن و سال در کنار یه علاقه عاشقانه ، حالتون رو خوب بکنه.

معرفی فیلم تلنگر - Flippedفیلم Flipped همونی باید باشه که تو زندگی واقعی ممکنه اتفاق بیافته ، درواقع یک حقیقت از دل یک زندگیه ، بدون دیالوگ های اضافه ، بدون پرحرفی ، بدون نگاه پیچیده خاصی قصه‌اش و براتون از زبون جیلی بیکر و برایس تعریف میکنه! و تمام موضوع فیلم فقط و فقط یک موضوعه! علاقه. در کل این فیلم درباره زندگیه ، از نگاه یک پیرمرد مثل پدربزرگ برایس ، معنای دیگه‌ای میده ، از نگاه جوان‌ترها یک معنا و از نگاه بچه‌های کوچکتر هم سن وسال دوکاراکتر فیلم شاید “فانتزی جذاب کازابلانکایی ” باشه.

 

و  در آخر

فیلم تلنگر یادآور سالهای خوب و محبوب سینمای آمریکاست (1950 تا 2012 از نظر من ) که فیلم ها مجبور نبودند برای فروش گیشه کلی ابرقهرمان مثل فیلماونجرز داشته باشند یا وارد مقوله همجنگسرایی که مُد سینما و سریالهای جهان شده بشن. فیلم های اون دوره به کشف حقیقت هر انسان از زندگی کمک میکردن و قصه‌ها مثل رویاها به زبان ساده تعریف میشد. نقطه مثبت فیلم هم همینه ، حال خوب سادگی ! ازش در کنار خانواده لذت ببرید.

 

★ امتیاز من به این فیلم 8 از 10 هست

نظرتون رو برام بنویسید و اگر فیلم رو تماشا کردید بهش امتیاز بدید

به این اثر چند امتیاز میدید ؟
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *